Skip to content
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Sügisseminar “Meedia – kas arsti sõber või vaenlane?”

18 November, 2023 @ 09:30 - 19 November, 2023 @ 13:00

Mis emotsioone tekitab, kui näed tänaval lähenemas reporterit koos operaatoriga, õlal tohutu kaamera? Aga mis tunne on, kui Katrin Lust keset vastuvõttu kabineti ukse lahti kangutab? Kas tunned kaasa kolleegile, kes uudistesaates end aina sügavamale sisse mässib mõne täiesti tühise teemaga või naerad tema üle ja pragad, et miks ta ei teinud hoopis seda ja toda pidi?
Arstid arstideks, valdav osa inimesi tunneb end kaamera ees ebamugavalt. Väljend “peod tõmbuvad niiskeks kas või sellest mõttest” käib väga sageli läbi. Miks see nii on?
Arstid hakkavad meedias aina enam figureerima. Olgu põhjuseks peagi rakendatav patsiendikindlustus või lihtsalt meedia kaudu oma õigust taga ajavad patsiendid. Ajakirjanikele endilegi on arstitöö paras intriigi allikas, eriti kui teemaks on näiteks riigikeeles tervishoiuteenuse osutamine.
Vahet ei ole, kas oleme reaarstid, osakonna- või kliiniku juhid, tervishoiukorraldajad, meediaga suhtlus võib meid kõiki ees oodata. Paraku oskavad vähesed näha selles head võimalust ning üldiselt peetakse seda hoopis suureks karistuseks.

Legendaarne ajakirjanik Märt Treier tuleb ja teeb meile selgeks, millega õigupoolest kolmas võim tegeleb, kuidas nende töö on korraldatud ja kuidas iga meediaga kokkupuude enda kasuks pöörata.
Koolitus toimub kahes osas.
teoreetiline osa, kuulamiseks ja kaasa arutamiseks kõigile, kes kohale tulevad.
II kaamerakoolitus: võimalus päriselt kaamera ees vastata ajakirjaniku turmtulele ja väikses grupis lindistatule tagasisidet saada.

Lisainfo on leitav meililistist või kirjutades eny@eny.ee

Details

Start:
18 November, 2023 @ 09:30
End:
19 November, 2023 @ 13:00

Venue

Centennial hotell
Endla tn 15
Tallinn, Estonia