Skip to content

TEADUSTÖÖ VÕIMALUSED

Kus ja millal teha teadustööd?

Mõni alustab teadustöö tegemisega juba ülikooli ajal, kuid residentuuri ajal või pärast residentuuri lõpetamist pole sugugi liiga hilja algust teha.

Võimalik on teha teadustööd nii baasteaduste kui ka kliinilise teaduse valdkonnas. Neist viimase puhul on üks võimalik teekond ka ravimuuringud (mille võimalusi alljärgnevalt täpsemalt ei tutvusta, kuid residentidele on saadetud vastavateemaline kutse osalemaks kursusel „Kliinilised uuringud 2.0“).

Baasteadused, millega puutuvad arstitudengid kokku prekliinilises osas, ei ole ainult bioloogide, keemikute jm erialade esindajate pärusmaa, vaid sinna on oodatud ka arstiteaduskonna lõpetanud inimesed. Allpool on ära toodud vaid mõned baasteadustega tegelevad töörühmad ning muidugi välismaal leidub lõputul hulgal töögruppe nii baasteaduste kui kliinilise meditsiini valdkonnas.

Üks võimalus teadusega alustada on plaanida doktorantuuri. Selle kohta leiab täpsemat infot meditsiiniteaduste valdkonna lehelt, doktoriõppe sektsioonist. Kasulik võib siinkohal olla ka juba doktorantuuri läbinud inimestelt abi küsimine või ka oma erialaga seotud teadustöö tegijatega vestlemine.

Kuidas alustada teadustöö tegemisega?

Huvi korral teadustöö tegemise vastu võiks alustada sobivate teemade läbi kammimisest, seejärel võtta ühendust töörühma juhiga. Arvestama peab, et see on töö nagu iga teine – loeb ka klapp töörühma juhi või juhendajaga ning teiste kaastöötajatega. Kuna rahastus on Eesti teaduses piirav tegur, ei pruugi sellest tulenevalt kohta leiduda (võib-olla saab kaubale muul moel või peab natuke aega ootama õiget hetke. Selle kohta kuuleb töörühma juhilt).

Milliste arstiteaduslike teemadega tegeletakse Eestis?

Põhja-Eesti Regionaalhaigla on koostanud põhjaliku tabeli residentide jaoks, kust leiab infot teadustööde teemade ja uuringurühma liikmete kohta.

Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi teadustööde teemad ja kontaktisikud leiab siit. Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi teadustööde teemad ja kontaktisikut leiab siit. Huvi võivad pakkuda ka molekulaar- ja rakubioloogia instituudi projektid, milleni jõuab siit. Nende teadusteemade ja töögruppide info uueneb regulaarselt.

Ida-Tallinna Keskhaigla töötajate publikatsioonide infot leiab Eesti teadusinfosüsteemist ETIS ning seda värskendatakse kord kvartalis. Küsimuste ja huvi korral on üldiseks kontaktisikuks teadusosakonna projektijuht Joel Lumpre (joel.lumpre@itk.ee).

TalTechis võib keemia ja biotehnloogia instituudist samuti leida meditsiiniga seotud uuringurühmi, täpsem info siit

Kuidas omandada teoreetilisi oskusi?

Anname Eesti Nooremarstide Ühenduse meililisti kaudu ning dekanaat annab residentide meililisti kaudu infot, kui on tulemas mõni teadustööga seotud teoreetiline kursus.